O fostă Miss Univers România 2011 şi unul dintre martorii-cheie în dosarul în care Darius Vâncov a fost condamnat pe fond la 8 ani de închisoare, este consilier personal la Comisia Naţională de Strategie şi Prognoză.
Anterior, Larisa Maria Popa a fost consilier personal al secretarului de stat Alexandru Potor din Ministerul Agriculturii, informează ziare.com.
De la minister, ea a încasat suma de 23.221 de lei, iar de la un centru de iînfrumuseţare 7.250 de lei, arată declaraţia sa de avere din mai 2018.

Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Austria a acceptat transferul pacienților răniți grav în explozia din Rahova. Un bărbat a fost deja transferat
Bogdan Bolojan /
18 oct 2025, 14:15
Unul dintre răniţii în explozia devastatoare care a zguduit Calea Rahovei, la începutul acestei săptămâni, a fost transferat sâmbătă dimineață la Spitalul Universitar din Graz, Austria, după ce autoritățile austriece au acceptat preluarea pacienților cu arsuri grave. Bărbatul, în vârstă de 53 de ani, se află într-o stare critică, cu arsuri de gradul IIA/B pe aproximativ 20% din suprafața corpului, iar decizia de transfer a fost luată de Ministerul Sănătății, în colaborare cu Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU).