Liviu Dragnea, contesta sechestrul pe avere pus de procurorii DNA in dosarul "Tel Drum". Dragnea este acuzat de constituirea unui grup infracțional organizat, de fraude europene si abuz in serviciu, fapte care ar fi fost comise in perioada in care era presedintele Consiliului Judetean Teleorman (2000-2012).
Procurorii DNA au pus sechestrul asigurator de 127.547.366 lei, aproximativ 28,2 de milioane de euro, prejudiciul reținut în cazul lui Liviu Dragnea.
Măsura a fost pusă pe toate bunurile mobile și imobile aflate în proprietatea lui Dragnea: un teren de aproape 3.000 de metri, hotelul Turris din Alexandria, un apartament situat în Turnu Magurele de 80 de metri pătrați, două mașini (Skoda Superb si BMW X5) și mai multe sume de bani aflate în conturile lui Liviu Dragnea.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
A murit Mihai Leu. Mesajul familiei, în miez de noapte
Bogdan Bolojan /
02 iul 2025, 00:17
România a pierdut în seara zilei de 1 iulie 2025 una dintre cele mai emblematice figuri ale sportului: Mihai Leu, campion mondial la box și fost campion național la raliuri, a încetat din viață la vârsta de 56 de ani, pe un pat de spital de la Institutul Clinic Fundeni din București. Deși ani de-a rândul a luptat cu o boală nemiloasă, în stilul său caracteristic de luptător, corpul său a cedat în cele din urmă în fața recidivei cancerului de colon, boală cu care fusese diagnosticat prima dată în 2014.