Senatorul PNL Florin Cîțu îi transmite un mesaj lui Dragnea după ce acesta a cerut în discursul său de la Consiliul Naţional al PSD ca Mircea Drăghici, trezorierul PSD, să depună plângere pentru înaltă trădare pe numele preşedintelui Iohannis.
„Dragnea, fă plângere poporului român!
Liviu Dragnea am spus de nenumărate ori că acest guvern nu este pregătit să preia președinția Consiliului UE. Cel mai recent, săptămâna trecută când erai și tu de față.
Ordonă-le hamsterilor tăi să-mi facă și mie plângere pentru înaltă trădare.”, a scris Florin Cîțu pe Facebook.
"Deasupra tuturor este Iohannis care tradează interesele României şi spune de foarte mult timp că Guvenul României nu este pregătit să preia preşedinţia Consiliului Uniunii Europene. Acesta este act de trădare a intereselor naţionale. Domnule Drăghici, împreună cu domnul Iordache, şi cu sprijinul domnului Toader, vă rog ca dupa Anul Nou să depuneţi acea plangere pentru înaltă trădare impotriva lui Iohannis”, a declarat Liviu Dragnea la Consiliu Național al PSD.
Tânăr român, dat jos din microbuz, în Franța: „A plecat la muncă in Anglia și un transportator 'cu suflet mare' l-a luat, să-i ia banii“
Nicoleta Nicolau /
4 mar 2021, 21:24
Sebastian, un tânăr român în vârstă de 18 ani, a alertat o întreagă comunitate de români, atât din țară, cât și din Anglia și Franța, după ce a dispărut fără urmă în timp ce se deplasa spre Marea Britanie. Sebastian Ionel T. fusese văzut pentru ultima dată la Calais, în nordul Franței, la tunelul feroviar care leagă vestul Franței cu sud-estul Angliei, pe sub Canalul Mânecii.