Bayern Munchen, meci cu porțile închise

StiriDiaspora Team |
Data publicării:
Foto ILUSTRATIV

Bayern Munchen, campioana en titre a Germaniei, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia FC Union Berlin, duminică, într-o partidă cu porţile închise, după o pauză de peste două luni, ca urmare a pandemiei de coronavirus.

Bavarezii au deschis scorul prin atacantul polonez Robert Lewandowski, care a transformat o lovitură de la 11 m, în minutul 40. Rezultatul final a fost stabilit în repriza secundă de fundaşul francez Benjamin Pavard, care a trimis balonul în poartă cu capul, la un corner executat de Joshua Kimmich (80), potrivit Agerpres.

Bayern Munchen, liderul clasamentului, a refăcut diferenţa de patru puncte faţă de principala sa rivală în lupta pentru titlu, Borussia Dortmund, învingătoare sâmbătă, cu 4-0, în derby-ul cu Schalke 04.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News