Româncă, sătulă de Marea Britanie: "Tot timpul te fac să te simți un străin. Ei nu lucrează ca noi. În România, oamenii sunt altfel"
04 Aprilie 2026
Potrivit presei italiene, românul transporta, contra cost, pachete între Italia și România fără a avea autorizație, iar oamenii legii l-au surprins într-o parcare din localitate, în timp ce prelua câteva pachete de la o femeie.
În momentul în care polițiștii au decis să-i aplice șoferului român o amendă, acesta a încercat să-i mituiască, oferindu-le 500 de euro pentru “a închide ochii” și pentru “a-și scoate nevestele la cină”.
Bărbatul nu s-a potolit nici la secția de poliție, unde a scos din buzunar mai multe bancnote de 50 de euro și le-a oferit carabinierilor pentru “a rezolva problema”.
Banii au fost confiscați iar șoferul român a fost dus la închisoare.