Accident grav de muncă la Roma. Doi muncitori au fost spitalizați cu răni grave, după ce au căzut de pe o schelă pe Via dei Colli Portuensi. Cei doi lucrau la renovarea fațadei unei clădiri când, la un moment dat, structura s-a prăbușit, iar cei doi au căzut la pământ.
Incidentul s-a petrecut marți după-amiază, în jurul orei 14:30.
Cei doi muncitori, în vârstă de 45 și 24 de ani, de origine română, au căzut de la etajul patru, scrie publicația La Voce.
Două echipaje ale ambulanței au sosit la fața locului. Cei doi români au fost transportați la spital: unul la San Camillo, celălalt la Spitalul Aurelia.
Ofițeri de la secția de poliție Monteverde, poliția criminalistică și tehnicieni de la inspectoratul muncii au intervenit la fața locului, pentru a stabili exact cum s-a petrecut accidentul.