StiriDiaspora Știri Băieţel de 4 ani, decedat după ce a fost acroşat de un autoturism în județul Vâlcea

Băieţel de 4 ani, decedat după ce a fost acroşat de un autoturism în județul Vâlcea

Un sportiv străin, concurent la Turul Ciclist de la Sibiu, accidentat de o maşină în afara concursului
Un băieţel de 4 ani a decedat vineri după ce a fost acroşat de un autoturism în comuna Oteşani, pe drumul naţional 65C, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vâlcea.

Potrivit sursei citate, poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei oraşului Horezu au intervenit la un accident în comuna Oteşani, pe DN 65 C, unde un autoturism a acroşat o femeie din localitate şi copilul acesteia, de 4 ani.

Minorul a fost transportat la spital, fiind accidentat grav, dar conştient. Ulterior, acesta a decedat. Şoferul autoturismului are 18 ani şi în urma testării a rezultat că nu a consumat alcool. Traficul în zonă a fost blocat pe parcursul cercetării. 

[citeste si]

Alte știri de interes