Rareș Bogdan spune că Româia se află în pragul unui dezastru din cauza PSD-ALDE. Realizatorul Realitatea TV spune că sute de mii de țărani care trăiesc din subvențiile europene sunt în pericol pentru că țara noastră riscă să rămână fără o parte importantă din fondurile europene.
"Au reusit. Au ingropat Romania. Cei care ar trebui sa zica ceva, tac dezinteresat sau complice.
Dragnea si PSD ne imping in afara Europei
Fondurile europene pentru Romania in pericol!
Din cauza PSD si Alde, Romania va fi sanctionata la banii europeni. Sute de mii de tarani si firme in pericol din cauza PSD, acestia traiesc din subventiile europene!
Sa nu uitam din cauza cui am ajuns aici!
Europa sanctioneaza Romania la bani, iar in tara, PSD si Alde fac ceea ce au atacat in 2011/2012, se pregatesc sa inchida scoli si spitale!" este mesajul lui Rareș Bogdan.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Banii călătorilor Blue Air rămân pierduți. Compania intră oficial în faliment
Bogdan Bolojan /
10 iul 2025, 19:40
Blue Air, odinioară unul dintre principalii operatori aerieni din România, a intrat oficial în faliment. Decizia a fost luată după luni întregi de încercări nereușite de a atrage un investitor care să salveze compania. Anunțul a fost făcut printr-un comunicat transmis de Infinexa, societatea care îndeplinește rolul de lichidator judiciar al operatorului aerian.