Mama Alexandrei Măceşanu a ajuns astăzi la sediul DIICOT pentru a studia dosarul, după ce ieri Gheorghe Dincă şi-a schimbat declaraţiile în ceea ce priveşte moartea celeialte fete răpite din Caracal, despre care spune că nu a ucis-o. Familia Măceşanu încă speră că fata lor este în viaţă.
"Am venit să studiez dosarul. Speranţele ca fata mea să fie în viaţă sunt foarte mari. Credem în continuare. Nu poate să ne ia nimeni acest drept. Trebuie să avem putere să luptăm", le-a spus mama Alexandrei Măceşanu jurnaliştilor, cu ochii în lacrimi.
Gheorghe Dincă a declarat ieri, în fața procurorilor, că Luiza Melencu a fost traficată, fiind răpită din casa lui de doi bărbaţi.
Gheorghe Dincă a fost reaudiat joi de către procurorii DIICOT în dosarul Caracal. Bărbatul și-a schimbat recent declarațiile.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.