Augustin Lazăr va fi audiat pentru emiterea avizului privind REVOCARE

augustin_lazar_steag
Secţia pentru procurori a CSM îl va audia, mâine, pe procurorul general Augustin Lazăr pentru a emite un aviz, după ce Tudorel Toader, a declanşat procedura de revocare.

Procurorii CSM îl vor audia pe Lazăr, în vederea emiterii unui aviz, după ce ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, a cerut revocarea procurorului general.

Procedura de revocare a procurorului general Augustin Lazăr a fost declanşată de către ministrul Toader în 24 octombrie. Procurorul general a depus la Curtea de Apel Alba, o cerere de suspendare a procedurii de revocare din funcţie declanşată de ministrul Justiţiei. Judecarea cererii de suspendare a procedurii de revocare din funcţie a fost stabilită pentru data de 20 noiembrie.

Alte știri de interes
x close