StiriDiaspora Știri Marcel Ciolacu se congratulează: „M-aș fi așteptat ca EL să iasă și să felicite Parlamentul“

Marcel Ciolacu se congratulează: „M-aș fi așteptat ca EL să iasă și să felicite Parlamentul“

Marcel Ciolacu, președintele interimar al PSD, a spus, într-o intervenție la Realitatea PLUS, că se aștepta ca Ludovic Orban să felicite Parlamentul că a reușit să facă o lege a carantinării și izolării „funcțională“, criticând proiectul Guvernului.

„Legea a fost schimbată în proporție de 90 la sută. Un proiect prost, haideți să fim corecți. Părerea mea că într-un timp record am reușit să scoatem o lege funcțională. M-aș fi așteptat ca prim-ministrul să iasă și să felicite Parlamentul. În loc să recunoști, faci greșeli peste greșeli.

Noi am reușit să scoatem această lege. Eu cred că este o lege corectă. Nu e nimeni vinovat că se îmbolnăvește, dar și oamenii sănătoși trebuie protejați.

Nu cred că această lege va fi contestată la CCR. Președintele Senatului, Robert Cazanciuc, a avut un dialog deschis cu Avocatul Poporului și cu președinta de la Contencios, astfel încât să nu existe niciun articol neconstituțional”, a declarat Marcel Ciolacu, la Realitatea PLUS.

[citeste si]

Alte știri de interes