StiriDiaspora Știri Italia. Doi români au văzut moartea cu ochii, după ce au lovit o căprioară și s-au răsturnat cu mașina 

Italia. Doi români au văzut moartea cu ochii, după ce au lovit o căprioară și s-au răsturnat cu mașina 

Doi români din Italia au fost la un pas de moarte, deși șoseaua era liberă și vizibilitatea era foarte bună. Numai că la un moment dat o caprioară a sărit pe șosea, de pe marginea drumului. 

Doi bărbați au fost transportați în această dimineață la spital după ce un accident s-a produs în această dimineață pe șoseaua Trappola, în municipiul Grosseto.

Accidentul s-a produs la ora 6.30, în zona restaurantului Attortellati. Doi bărbați care se aflau într-o mașină s-au trezit în față cu o căprioară. În urma impactului, mașina a derapat și a ajuns pe câmp unde s-a răsturnat de mai multe ori.

La bordul mașinii se aflau doi bărbați de origine română. Cei doi au fost salvați de voluntarii de la Crucea Roșie și de paramedicii de la serviciul 118 și transferați la spital pentru tratament și analize amănunțite. La fața locului s-a deplasat și o echipă de pompieri.

[citeste si]

Bogdan Bolojan Este redactor-șef al publicației ȘtiriDiaspora din anul 2017.Are o experiență de 13 ani în presă. A fost asistent de producție TV, apoi reporter de televiziune și în final drumul l-a dus în presa scrisă. A fost timp de doi ani redactor la DCNews.ro, iar apoi a preluat proiectul publicației ȘtiriDiaspora.ro.
Alte știri de interes