StiriDiaspora Știri Ludovic Orban, mesaj pentru Mădălina Dobrovolschi la prima ei emisiune de la Realitatea PLUS

Ludovic Orban, mesaj pentru Mădălina Dobrovolschi la prima ei emisiune de la Realitatea PLUS

Premierul Ludovic Orban a intrat în direct, după ședința de Guvern de astăzi, în emisiunea Legile Puterii de la Realitatea PLUS, prezentată, de astăzi, de Mădălina Dobrovolschi.

„Vă doresc succes, doamna Mădălina Dobrovolschi. Reluați o carieră jurnalistică. Sunt convins că veți avea un succes chiar mai mare decât succesul anterior", i-a transmis premierul Orban.

Ulterior, șeful Guvernului a uitat numele actual al realizatoarei tv, adresându-i-se cu „domnișoara Pușcalău“, nume deținut înainte de căsătoria cu pilotul Tarom Emil Dobrovolschi.

Mădălina Dobrovolschi  este realizatoare emisiunii Legile Puterii de la Realitatea Plus, după demisia lui Denise Rifai. Anterior, Ea a fost purtător de cuvânt al președintelui Klaus Iohannis, până când a anunțat că intră în concediu de maternitate. 

Cu o vastă experiență în televiziune în calitate de reporter, prezentator de știri, realizator de emisiuni şi moderator de talk-show, Mădălina Dobrovolschi a revenit la prima ei dragoste, televiziunea.

Alte știri de interes