StiriDiaspora Știri Dragnea, către jurnalişti: Dacă procedam şi eu aşa, nu aveaţi niciunul acreditare

Dragnea, către jurnalişti: Dacă procedam şi eu aşa, nu aveaţi niciunul acreditare

Liviu Dragnea
Liviu Dragnea a fost pus de jurnalişti să explice gestul lui Tudorel Toader de a respinge acreditările a doi reporteri. 

Iniţial, liderul PSD a ezitat să răspundă, apoi a glumit spunând că dacă ar fi procedat ca ministrul Justiţiei, niciun reporter nu mai avea acreditare.

"De ce îmi pui întrebarea asta mie? Eu dacă aş fi procedat aşa, nu mai aveaţi niciunul acreditare. Umblaţi după mine peste tot. Facem curse pe aici, prin Parlament. Eu nu aş face. Nu am făcut şi nu o să o fac. Cu tot dragul. E ziua dumnealui: La mulți ani!", a spus liviu Dragnea la finalul conferinţei de presă.

Săptămâna trecută, Tudorel Toader a refuzat să prelungească cererile de acreditare a doi reporeri de la Pro TV şi Realitatea TV.

[citeste si]

Alte știri de interes