StiriDiaspora Știri PSD organizează un miting URIAȘ cu un milion de pesediști

PSD organizează un miting URIAȘ cu un milion de pesediști

Președintele PSD, Liviu Dragnea, confirmă zvonurile potrivit cărora va organiza un miting uriaș la care vor participa un milion de pesediști.

Un lider PSD declarase ulterior pentru realitatea.net că duminică a avut loc o întâlnire a șefilor PSD, iar astăzi se va lua în discuție organizarea unui miting de 1 milion de oameni în luna mai.

”Da, despre asta s-a vorbit duminică. Și astăzi, în CEX se va lua în discuție organizarea unui miting de amploare, pentru Centenar și probabil Referendumul pentru Coaliția Familiei”, a declarat liderul PSD.

De asemenea, surse politice au declarat pentru Adevărul că Liviu Dragnea le-a transmis liderilor din teritoriu că în luna mai va organiza un miting de amploare pentru susţinerea măsurile din programul de guvernare.

Alte știri de interes